درباره

من محمد هادی جعفر پور هستم ،همان رامین جعفر پور که در سالن بسکتبال و صحنه تاتر با نام رامین صدایم می کردند و تا به امروز تمام هم و غم این بنده ی خدا بر آن است که خودش را بنده ی خوب خدا تعریف کند.ابتدای دهه هشتاد افتخار حضور در کسوت وکالت نصیبم شد.نزدیک به یک دهه از این زمان را در پایتخت سرزمینم وکالت را تجربه نمودم و سپس به موطن خویش یعنی شیراز نازنین عزیمت نمودم تا اگر توفیقی نصیبم شود در کنار همشهریان عزیزم به احقاق حقوق ایشان کمک کنم.وکالت را جز عشق به حق طلبی و دفاع از حق ندانسته و باور حقیقی ام این است که:
حق اسمی از اسماء جلاله  خداوند مهربان  است  لذا دفاع از آن لیاقت و صلاحیتی می طلبد که جز با نگاه خاص باریتعالی تحقق نخواهد یافت.من در قرارداد های حق الوکاله ام پیش از پرداختن به میزان حق الوکاله و چگونگی پرداخت آن به دنبال یافتن علت ایجاد دعوی و راست بودن ادعای موکلم هستم و بنا بر توصیه امیرِ حقوقدانان ایران استاد کاتوزیان ابتدا موکلم را نقد و محاکمه نموده اگر با تمام اخلاص و وجدان بیدار به حقانیت وی پی بردم با او قرارداد خواهم نوشت.
بدون هرگونه ادعایی معتقدم با ابزار صداقت در تمام پرونده ها موفق خواهم بود آنگونه که در این دو دهه بوده ام.چرا که موفقیت و پیروزی نهایی و اصلی بر کاغذ دادنامه نقش نمیگیرد بلکه در باطن هر انسانی این احساس شکل خواهد گرفت و این همان هنر شریف وکالت است.
وکالت جز عشق و هنر عشق ورزی به هم نوع تعریفی نخواهد داشت که اگر جز این باشد وکیل رباتی است که قوانین جاری کشور را در حافظه اش تلنبار نموده تا به وقتش بروز دهد.
خلاصه این باور و ادعا در این دو دهه فعالیت اینگونه بروز دارد که مفتخرم به داشتن موکل هایی که برابر با سابقه ی حرفه ای بنده همراهم بوده و مرا عضوی از خانواده خویش می دانند.
لذا بر آنم که در عمل ثابت کنم که موکل خانواده من است،درد و غم او، درد و غم من است وبرای کمک به او حق الوکاله در پایین ترین رتبه قرارداد و در نهایت هر پرونده ای را به صرف گرفتن حق الوکاله وکالت نخواهم کرد.
تا چه مقبول افتد وچه در نظر آید

 • رئیس کمیته انضباطی هیات بسکتبال
 • عضویت در کمیسیون های تخصصی کانون وکلای فارس
 • وبلاگ نویسی در وبلاگ بنیاد حقوقی اسفند و سیاه مشق های رامین
 • تالیف مقالات متعددی در زمینه حقوق شهروندی و کودکان بد سرپرست (همکاری با بهزیستی و شیرخوارگاه ها در زمینه اخذ حکم سرپرستی و فرزند خواندگی و...)
 • برگزاری دوره های قانون خوانی و تحلیل مبادی فقه و اصول و.‌‌.‌

سوابق حرفه ای محمد هادی جعفر پور

 • آغاز وکالت با اخذ پروانه کارآموزی وکالت در کانون مرکز در سال۱۳۸۰
 • مشاور شرکت ها ی ساختمانی و انبوه سازان مسکن در تهران و کرج و شیراز
 • مشاوره انجمن جامعه شناسان ایران
 • مراحل ثبت انجمن در سال ۸۱-۸۲ تحت مدیریت دکتر عبدالهی فقید توسط محمد هادی جعفر پور آغاز و تا اواخر سال ۸۷ افتخار حضور در انجمن به عنوان مشاور افتخاری انجمن نصیبم شد.
 • تدریس در دانشگاه از سال ۸۳ تا ۹۳
 • تالیف کتاب کلیات حقوق جزا در سال ۸۸
در عصر حاضر که تخصص حرف اول و آخر ورود به هر عرصه ایست بدون مشورت با متخصص و کارشناس امور قرارداد ها پای هیچ قراردادی را امضا نکنید.

تدریس و تالیف

بالغ بر ده سال به تدریس حقوق کیفری  در دانشگاه مشغول بوده و حاصل آن سال ها قضات و وکلای برجسته ای هستند که هر کدامشان برگ زرین تاریخچه کاری من است. تالیف کتاب کلیات حقوق جزا در سال ۸۸ اولین تالیف من بود که به لطف دوستان خیلی زود در زمره کتب کم یاب قرار گرفت و تجدید چاپ آن مقارن شد با تغییر قانون مجازات و گرفتاری های حرفه ای در عالم وکالت

پیشرفت پرونده های جاری

دعاوی کیفری ۶۵%
دعاوی حقوقی ۶۸%
قراردادهای مشارکت ۱۰۰%
داوری و حل و فصل ۸۹%
انحصار وراثت ۷۷%

اگر صداقت و دفاع از حق در اوراق پرونده مستتر باشد معنایی جز موفقیت صد درصد در هر پرونده ای ندارد